| valentin233 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta placa de par http://www.remington-style.ro/coafat/aparate_indreptat_p arul/Placa-de-par-Ceramic-Slim-Remington-S3500-95.html? Tin sa precizez ca sunt baiat si am parul scurt, cam de 2 latimi de deget, dar parul meu este foarte des si putin carliontat. Sunt sigur ca imi trebuie o placa. Ce credeti, este buna? Daca nu este ce imi recomandati?
Multumesc!

1 răspuns:
| Lilli a răspuns:

Eu iti recomand Shine Therapy S9950.E foarte buna.E de ceramica, si iti poti alege tu temperatura, din cate stiu eu.Varamea care e coafeza are placa de asta, si mereu cand imi indreapta parul cu placa, sau imi face bucle cu placa asta, parul e foarte stralucitor.Ca sa nu-ti arzi parul, iti recomand Syoss Spray intaritor.Eu am mov, dar iti poti selecta spray-ul dupa nevoile tale.Si samponul e foarte important.Eu recomand un sampon care sa nu incarce parul, de exemplu Elseve.Nu conteaza daca esti baiat,are acelasi efect.Dar totusi,depinde de tipul de par pe care il ai. Daca e par gras,foloseste un sampon care sa nu aiba Alchool ca al doilea ingredient,pentru ca scalpul va produce si mai mult sebum pentru ca sa nu se deshidrateze pielea capului si firul de par. Daca ai par uscat,fara volum,foloseste un sampon care sa ofere volum parului,si daca nu gasesti sampon pentru volum,cumpara spuma pentru volum de la Schwartzkopf. Poate ti se pare exagerat,fiind baiat,dar parul este cartea de vizita a tuturor.E foarte important sa-ti ingrijesti parul, chiar daca esti baiat, chiar daca esti fata. Sper ca am ajutat, chiar daca in ultimul ceas, dar...mna.happySucces.