| ayran a întrebat:

Salut TPU. De vreo 2 zile mi-am facut o prietena pe Instagram, ea este din oras cu mine si am vorbit cu ea prin mesaje tot timpul asta. Am vorbit multe chestii pana cand am întrebat-o daca vrea sa ieșim in oras ca sa ne cunoaștem mai bine dar ea mi-a spus ca nu poate deoarece se întâlnește cu o prietena care a venit din concediu (posibil sa fie minciuna). Am vorbit cu ea pe apel noaptea pana la 3 dimineața si am observat ca ei ii place sa se joace jocuri pe PC exact ca si un băiat (nu m-a deranjat chestia asta). A doua zi nu mi-a mai scris nimic si am decis sa ii scriu eu un mesaj, dupa 5 min imi raspunde si o întreb daca mai vrea sa vorbească cu mine seara, dar ea a zis ca depinde de părinții ei cand se vor culca (si in prima zi tot asa a spus) am asteptat noaptea, ii scriu dar imi zice ca se culca. Vreau sa mentionez ca ea imi raspunde greu la mesaje cateodata am asteptat 30 de min sa imi scrie inapoi. Cred ca nu este interesata de mine.
Voi ce parere aveti? Dau fundă.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatiile online sunt numai pierdere de timp. Acolo se minte, se inventeaza povesti si se descrie fiecare cum doreste, ca oricum nu poti verifica asta.
Evident ca nu vrea sa se intalneasca cu tine, probabil are iubit, dar de amuzament se poate juca si cu tine.
raspuns la 30 de minute nu este "greu" ci unul de bun simt.
Omul poate sa-ti raspunda si la 12 ore sau 24, ca doar nu sta toata ziua cu telefonul in mana, maia les daca are servici si i se cere sa tina telefonul inchis.
Retine: relatiile onlien sunt rlatii de pierdut timp si facut misto. Au 99% sanse sa nu iasa nimic, doar pierdere de timp.

| Ralf71 a răspuns:

Da, ai dreptate pentru ca daca ar fi fost interesata iti raspundea imediat.