| Famelia11 a întrebat:

Deci. mie imi place de un baiat si i l-am prezentat celei mai bune prietene( ea stie ca il plac) si se inteleg de minune. Dar Prietena mea mi-a zis ca incepe sa ii placa de el, dar pentru. ca imi place mie de el a zis ca nu se baga peste mine. Azi eram cu ea si l-am chemat pe baiat la mine acasa sa stea cu noi daca vr si a venit. dupa ce au plecat amandoi baiatul a intrat pe mess. ( de cand i-am facut cunostinta cu prietena mea se purta cam ciudat adica era mai prietenos cu mine, inainte nu ma baga in seama). Asa ca l-am intrebat " Tie iti pl de prietena mea" si a zis ca putin... Eu tin la amandoi si daca se plac. eu nu stiu ce sa fac. sa-i fac sa fie impreuna sau sa nu zic nimic.( ma cam doare pentru. ca eu il plac mult pe baiat).

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Eu zic sa faci asa. Cand iesi cu prietenul tau, in timp ce vorbiti, spune-i aceeasi poveste pe care ai scris-o aici, dar schimba personajele. Zici ca este vorba de niste prieteni de pe mess sau ca e un film. Si intreaba-l pe el ce ar face daca ar fi in locul baiatului aluia. As iti vei da seama.

2 răspunsuri:
| Laura1102 a răspuns:

Ar trebui sa il intrebi daca chiar ai place de ea si daca ar vrea ceva cu ea
Si daca ea este o prietena adevarata nu ar iesi cu el pentru ca sar gandi la tine si la faptul ca te doare sau o sa te doara

| RoseQueen a răspuns:

Trebuie sa lasi lucrurile in voia sortii. Daca ii prezinti povestea de aici sub un alt context se va intelege totul. Asteapta si observa ce se mai intampla, apoi incearca sa discuti cu amandoi odata si hotarati impreuna totul daca chiar sunteti prietene cu adevarat.