| qwertpro a întrebat:

Ei dupa cum stiti adolescenta e perioada cea mai grea, si cea ma instabila psihic si emotional, presupun ca de asta toti stiu deja.Eu la ale mele sunt putin cam impulsiv.Am un prieten,si cica suntem cei mai buni,dar eu cam ma simt putin vinovat.Ei bine,da el ma minte cateodata si inca in fata,ma ignora de multe ori,adica de multe ori am trecut unul pe langa altul prin scoala si el s-a prefacut ca nici nu ma stie,si apoi mintea ca nu m-a vazut desi se uita la mine,nu ma cheama niciodata nincaieri,ci eu sunt mereu cel care face invitatii,si vrea sa ne petrecem doar timpul pe pc si retele de socializare,si mereu cand i scriu,gaseste un motiv ca sa plece,si eu sunt cam impulsiv cu el de o vreme.Ei bine,candva incercam sa ma lupt mult pentru prietenia asta,faceam orice,eram gata sa fac totul,stateam cu el cat puteam,incercam sa il ajut cu tot ce pot,il intelegeam,iertam toate aceste chestii rele, dar sentimentul nu era reciproc, dar nu stiu de cedar de ceva timp parca simt o ura pentru el.As vrea mult sa incerc sa fiu cu el ca inainte, dar parca simt o ura asa inconstient, si nu pot sa mai fiu asa cum eram.Parca nu il mai vad cu aceeasi ochi ca candva.Adesea ma cam supar pe el daca nu imi raspunde la mesaje sau daca nu ma cheama nincaieri, si pot sa mai si fac putin scandal de la asta.Cateodata ma cam supar pe fleacuri, si pot si deveni putin invidios daca pleaca cu altii sau sta cu altii si pe mine nici nu ma cheama caci niciodata nu o face.Cateodata cand se prefe ca nu vede mesajele si apoi scrie ca sa nu ma supar,deja nici eu nu prea mai raspund la mesaje,si am un ton cam agresiv.O fi oare problema in mine? Stiu ca nu ar trebui,dar asa sunt eu,si nu stiu de ce dar nu ma pot schimba, nu ma pot controla si gata cand vine vorba de asta, mai ales in cazul lui.

1 răspuns:
| sunset10 a răspuns:

Heyy, si eu am aceeasi problema (partial), am pus si eu o intrebare asemanatoare, poti sa te uiti, am cateva raspunsuri care poate te ajuta. Good luck! love struck