| alextotal a întrebat:

este ceva foarte serios. in fiecare sambata pe la ora 6 dimineata suna cineva la interfon (nu stiu cine) si scoala toata familia. (odata cand a sunat m-am dus repede la balcon si nu stiu daca e el dar era un pusti langa scara mea si repede a fugit).

intrebariile mele sunt: - ce pot sa fac ca sa nu mai sune?
- politia ma poate ajuta cumva?

eu m-am gandit sa parchez masina in fata blocului ma scol frumusel la 5 (dimineata) si stau acolo pana suna. daca il vad jar primeste cu politie cu tot.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poti inchide interfonul in timpul noptii, si sa-l deschideti cand se va trezii toata familia. Dar acest lucru nu va fi extrem de practic, pentru ca probabil va tece la alt obicei. Eu zic ca politia n-o sa faca mare lucru, dar merita incercat.
Succes!

| Liviu a răspuns:

Eu las pandi de la 6 fara 10 dupa i-as carpi vreo 2 perechi de ' palmi ' sa numai scoale lumea din somnlaughing

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
S-ar putea sa fie pustiul despre care vorbesti.Probabil vrea sa faca o gluma si din asta suna asa devreme! Nu prea cred ca e nevoie de politie, ar trebui sa reglezi sa nu mai sune interfonul la tine acasa(daca ai).
O zi buna!

| Leptosome a răspuns:

N-ai un buton pentru reglarea sonorului la interfon? As zice ca lucrul asta ar fi cel mai practic.
Dar daca vrei sa-l prinzi pe faptas, idea ta este buna, problema este sa-l si cunosti. Nu prea imi imaginez 'muncitoarea politie' romana sa investigheze un caz fara vreo precizare anume a 'suspectiilor'.