| mihaibanut a întrebat:

Salut tpu.Eu de fiecare data cand intru pe metin2 ro mi se restarteaza calculatorul si nu stiu de ce.

5 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Daca-mi spui ce placa video ai si de cand ai calculatorul poate o sa te ajutam.
Am mai vazut o problema asemanatoare la o placa video ATI.
Dupa o perioada de jucat... numai putea duce si isi dadea restart pc-ul.
Daca dupa ce isi da restart pc ul se aude 2-3 bip uri, s-ar putea sa fie de la placa video dar daca se aud 5-6-7 bip sau mai multehappy Iti poti lua adio de la pc, trebuie dus la service si iti vor spune ei care e problema.
Daca vrei ajutor ne-ai putea spune specs despre pc-ul tau.

| Eus3b1u995 a răspuns:

S-ar putea ca pc-ul tau nu duce metin2 s-au e o problema la internet, ori este de la ei.

| Molecula a răspuns:

Metin2 nu cere un calculator performant, merge pe orice pc, deci nu stiu, cred ca e de la placa video..., daca alte jocuri iti merg, inseamna ca nu e vina nimanui si incearca sa il stergi si sa il mai descarci o data

| Noitrex a răspuns:

1.ai pc de lemn(vechi)
2.nu-i bun netu
3.incearca sa-l reinstalezi si vezi daca merge.
4. daca nu merge joaca altceva
funda

| TPU3455353576 a răspuns:

Reinstareaza