| Alasingur a întrebat:

eu nu prea am tupeu... spre exemplu un baiat voia sa ne batem si el dadea in mine si de fiecare data cand incercam sa dau cu pumnul parca imi ținea cineva mâna...raspuns rapid, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Foame a răspuns:

CONSTINTA,nu este de joaca,poti sa ii dai cuiva un pumn in barba, cade jos, se loveste cu capul si PUF e mort. Asa ca mai bine ca nu ai dat, lasa "smecherii" in treaba lor sa se omoare intre ei.
Acum poate lumea sa faca misto ca iti este frica, dar poti sa le zici ca iti este mai frica sa faci parnaie.

3 răspunsuri:
| Edw08 a răspuns:

Raspuns la ce? N-ai pus nicio întrebare. Sau tot din timiditate n-ai pus-o? :-))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate chiar te ținea cineva de mana rolling on the floor

| AndraLavi a răspuns:

Nu e OK ceea ce povestesti tu aici. Violenta nu este buna, incearca sa eviti cat mai mult contactul cu persoanele agresive deoarece nu stii care pot fi consecintele. Este logic sa simti ca parca ''cineva te tinea de mana'' din cauza starii de frica, poate pe moment nu ai simtit, dar corpul tau a reactionat.
Probabil tu nu esti obisnuit si in acea clipa teama te-a acaparat si nu ai mai stiut ce sa faci. Fereste-te cat de mult poti de astfel de scene deoarece poti sa ramai chiar cu traume. Crezi ca daca faci schimb de pumni cu altul esti mai bun? Mai tare? Mai inteligent? Nu. Dovedeste ca esti mai bun prin faptul ca poti sa stai cuminte la locul tau, iar daca esti o victima cere ajutor, apeleaza la serviciul de urgenta.