| Florin_Claudiu_2000 a întrebat:

Salut TpU.
Imi transpira palmele foarte tare si la fel si picioarele, ce pot face pentru a remedia?
P.S nu sunt gras

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Pudra de talc, functioneaza atat pentru picioare si maini, cat si pentru subrat.
Chestia un pic deranjanta este ca daca nu te acoperi bine, risti ca zonele care transpira sa ude talcul din zonele acoperite.

4 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Din cauza ca ti-e cald.Acum pe caldura asta este normal, si mie mi se intampla la fel.

| Denisa0954 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Eu pana acum, nu am gasit niciun remediu. Nici nu cred că există, e o hipersecretie a glandelor sudoripare

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
O prietenă de-a mea a trecut prin aceeași problemă. Ea s-a dus la medic și a aflat că are o hipersecreție a glandelor sudoripare, așa cum a spus și Denisa0954.
Bineînțeles, se poate ca tu să n-ai hipersecreție, ci doar să transpiri de la căldură - asta în condițiile în care îți petreci timpul pe afară, în arșița verii. Cel mai bine este să vorbești cu părinții, pentru că nu este absolut nicio rușine, și să îți aranjezi o întâlnire cu un medic. O persoană calificată te poate ajuta mai mult decât noi, comunitatea de pe TPU. Deși, sincer să fiu, dacă nu vrei să vizitezi un doctor, încearcă niște leacuri băbești - sigur trebuie să existe câteva -, pe care le găsești pe Google.
Numai bine!

| AnastasiaSt a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba, e mai bine sa primesti un sfat avizat, de la un farmacist. O sa-ti dea o solutie ceva sa o folosești.