| anonim_4396 a întrebat:

.. Luati-ma usor ca inca sunt speriat...

Nu o sa va vina sa credeti ce mi s-a intamplat... straight face

Acum 20 minute am ascultat o melodie. Mike Diamondz - Kalya. Dintr-o data s-a schimbat melodia intr-una de jale. Eu nu am asa ceva in PC.
Am auzit ceva. Nu stiam daca s-a auzit o pisica sau daca a strigat cineva la mine Andrei. Am oprit melodia. Nu se mai auzea nimic. Am pornit iar melodia, iar s-a auzit. Am observat ca striga cineva la mine. Am oprit melodia, s-a auzit Andrei. M-a sunat vecinul si mi-a zis sa ies afara. Parca avea o voce speriata. Cand am iesit afara l-am vazut cum fugea spre casa. Si se auzea in continuare cineva cum striga la mine. Am intrat in casa tot se auzea. Eram panicat si nu ii mai gaseam pe parinti. Il sun pe vecin sa il intreb ce s-a intamplat de a fugit si imi zice ca a vazut-o pe o femeie care a murit anul trecut. Bunica unei vecine. Striga la mine si facea din batic. Zicea ca e toata imbracata in negru si alba la fata si cu burta mare. Femeia aia cand a murit a avut o boala, de la bautura i s-a umflat burta si acum a vazut-o cu burta umflata... Inca striga la mine. Am iesit la poarta, inca se auzea, si vad usa vecinilor cum se inchide si un batic aruncat in fata casei mele.

Credeti-ma ca nu puteam sa inventez asa ceva, nu cred in paranormal dar chestia asta chiar m-a contrazis.

Credeti ca acea femeie avea ceva cu mine? Cand eram mic (acum vreo 5 ani) ma duceam la nepoata-sa sa ne jucam si pe mine ma speria. Zicea ca vine cu coasa si chiar avea o coasa in mana dar eu nu imi dadeam seama ca ea voia doar sa ma sperie...

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Wow! Asta da chestiesadPai sa porti mereu la tine un bob de tamaie, intr-un buzunarel acolo...si cu chestii d-astea nu e de glumit, roaga-te lui Dumnezeu, mai mergi si tu pe la biserica si te mai roaga ca Domnul sa te pazeasca si sa te vegheze si...mult noroc, poate baba aia e un strigoi:-sdeshumati-o si tarusulwinking

8 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Pai poate vecinu' doar a vrut sa faca misto de tine.
Sau poate baba vroia sa te atentioneze sau sa-ti faca rau.
Din 3 una tot e.
Mai bine spune-le parintilor sa vorbeasca cu vecinu' iar daca nu a fost el du-te la un preot si spune-i sa-ti faca nu stiu ce "dezlegare".[Am auzit si eu la bunica.]

| 985436982 a răspuns:

Cool story bro.

| SloOpY a răspuns:

(daca e adevarat)
femeia aia ori vrea sa iti spuna ceva ori sa te avertizeze ori sa-ti faca rau... vorbeste cu parintii du-te la un preot rezolva tu cumva
bafta!

| ionelutza_7448 a răspuns:

Sti care e faza nu crezi pana nu ti se intampla laughing

| BuleCuSapun a răspuns:

Nu sunt experta si nici nu prea cred in astea dar iti scriu si eu ce am auzit pe la televizor reviste si din auzite : 1. N.am de unde sa stiu daca avea ceva cu tine dar logic ar fi sa nu deoarece te primea in casa ei, unde te jucai cu nepoata!(poate ca nu vroia sa iti faca rau, deoarece doar te.a strigat )
2. Oamenii care au murit revin pe pamant pentru a se razbuna, sau asi lua ceva de care au nevoie si nu au pe lumea cealalta sau pur si simplu a facut crime etc si nu este primit in rai sau ceva de genu
3. Daca este adevarat ce am citit din povestioara ta atunci este valabil ce ti.am spus mai sus, iar daca ai scris doar ca sa te afli in treaba ca nu ai ce face, atunci ramai cu ale tale. Te Pup si Ciao!

| RockChick a răspuns:

Inspaimantatoare povestea eu te cred

| SimonaCristina a răspuns:

Poveste de groaza. De ce nu faci un film? laughing

| paul55 a răspuns:

Sal, bai vezi ca nu e de glumit cu asta, daca zicea ca vine cu coaa si avea o coasa in mana, atunci înseamna ca nu te placea acea femeie, si acum sa întors sa se razbune pe tine, si alt ceva sau alt cineva striga dupa tine ca sa te protejeze, de ace femeie, si amm o întrebare, pe tine te cheaa cumva Andrei