| Anonimul95t a întrebat:

ma numesc Sergiu sunt clasa a 9-a si vreau sa va cer parerea in legatura cu ceva. Eu locuiesc in Ploiesti iar in vacanta de vara am hotarat sa ne intalnim toti viitori colegi de clasa, este vorba despre o fata (Diana) care inca de la bun inceput mi-a placut foarte mult, parca cu ce trece timpul cu atat imi place mai mult de ea, mai sunt doua luni de scoala si eu nu am putut inca sa am o discutie mai lunga de 2 minute cu ea, sunt un baiat mai rusinos si sincer nu stiu cum sa ma bag in seama cu ea, sunt multi baieti in clasa care o plac si stau toata ziua pe langa ea. Acum doua saptamani mi-a spus ca sunt dragut, ea e mai rebela si asta imi place foarte mult la ea, in clasa la mine sunt diferiti baieti care din invidie ma barfesc si spun lucruri neadevarate despre mine, nu as vrea sa fiu prea direct cu ea vreau sa ii dau de inteles ca o plac dar nu in mod direct, imi tot cere bani imprumut iar eu ii dau insa nu vreau sa fiu luat de prost. Cu toate ca de obicei ii este rusine de mine si se invarte pe langa mine jumate de ora pana imi cere.Va rog ajutati-ma, vreau sa ii dau de inteles ca o plac, sa vorbesc mai mult cu ea, sa petrec mai mult timp cu ea si nu vreau sa fiu luat de prost

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil te descurajez dar daca are deja un fan-base dupa ea, slabe sanse sa se uite la tine daca zici ca esti rusinos. O sa fie atrasa de un alt mascul alfa, e un alt centru al grupului ca si ea. Maxim i-ai putea atrage atentia daca ai fi indiferent fata de ea, ea e invatata ca toti sa fie in limba dupa ea si atunci cand unul o respinge ii ridica un semn de intrebare.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Ceva de genu' am patit si eu.Il cunosc pe tip din a-5-a,acum fiind in a 9 a.Nu imi placea de el pana anul asta cand pur si simplu de cand l-am vazut prima data la inceputul anului m-am indragostit de el.Nu am vorbit deloc pana acum 2 saptamani cand m-a lovit din greseala cu mingea = )).Nu iti imaginezi cat de fericita am fost.In fine, revenind la tine vreau sa spun ca e mai bine sa-i zici direct decat sa incerci sa-i zici "subtil". Poate ca si-a dat seama deja.Dar totusi spune-i direct sa vada ca nu esti asa mortalau = )) E pacat sa pierzi atat timp degeaba!