| CAsianBoss a întrebat:

Mi-am instalat League of Legends(de fapt am instalat pe alt calculator si am transferat datele pe cel pe care ma joc fiindca nu am drept de admin). Pornesc jocul, imi aleg caracterul si apoi mi se stinge. Ori imi da eroare de directx(am directx 11) sau de cele mai multe ori bugsplat.Jocul ar trebui sa mearga bine, indeplineste toate cerintele.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| Q3Q a răspuns:

Este o problema des intalnita. Dar rezolvarea e simpla si nu trebuie sa descarci nimic. Sa trecem la subiect in primul rand intra in Destkop >Clic dreapta>Properties>Setting Si vezi ca acolo sunt rezolutile. de Ex : 1400 by 900 pixels. Asta e aproape maxima. deci are o calitate foarte mare. Datorita placi tale video nu poate sa transfere datele de la league of legends pe a cea dimensiune. Asa ca Pune o dimensiune mai mica. Ex : 800 by 600 sau 1280 by 720... Sunt sigur ca iti va merge. Eroarea asta am mai intalnit-o si la alt prieten si in felul de mai sus am rezolvat-o! big grin big grin Daca ti-am fost de ajutor FUNDA big grin big grin