| 0k8 a întrebat:

nu am deloc o parere buna despre mine si mereu ma consider un nimic care ar putea face mai mult si in general daca cineva ma face prost sunt de acord cu el, nu imi place sa ma consider cumva sau sa ma caracterizez, mi se pare ciudat prefer ca altii s-o faca.E vreo problema?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Da. Trebuie sa te schimbi, să îi dai un sens vieții tale.
Nu trebuie să te mulțumești cu puțin, trebuie să lupți pentru ceea ce îți dorești.
Fă o schimbare in viața ta.

| Donsavas a răspuns:

Da,ai o atitudine tipică depresivilor. Mergi la un psiholog!

| devilshelp a răspuns:

Din ce inteleg eu nu ai incredere in sine, iar din cauza ca ai stat cu parerea asta atata timp lucrurile ti-au scapat de sub control. Eu zic sa ai o zi in care sa te relaxezi (nu stiu daca esti fata sau baiat ca sa iti dau idei, dar poti sa faci o baie calda, sa te uiti la un film, sa iti faci masti de fata etc.) si la final sa te uiti in oglinda si sa te intrebi "de ce imi pasa mie de ce cred ceilalti? sunt o persoana atat de speciala si nu imi dau seama de chestia asta pentru ce? ca sa las niste dobitoci sa ma distruga? NU. o sa lupt" si iti promiti ca incerci sa faci niste schimbari. Cel mai important: IESI DIN ZONA TA DE CONFORT. Daca nu faci asta o sa pierzi toate lucrurile frumoase pe care le ofera viata. Daca nimic nu merge incearca sa vorbesti cu un psiholog. Dar eu am incredere in tine si zic ca o sa reusesti la fel cum am reusit si eu. Bafta!