| DeikrAndrei a întrebat:

Nu fumez, nu sunt fumator, am tras de cateva ori dar nu vreau sa imi stric viata cu tigarile. Am tras odata de la un prieten dintr-o tigara electronica si mi-a placut. Nu m-am inecat, si a zis ca e cu 0 nicotina. Treaba e urmatoarea : daca imi iau si eu o tigara de aia electronica si imi iau lichid de ala fara nicotina, e prosibil sa devin dependent? Nu vad de ce as ramane, dar vreau sa fiu sigur. Nu ma luati cu sfaturi, raspundeti doar la intrebare. Multumesc anticipat! Fundaaaa!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vaporii proveniti din propilen glicol sau glicerina vegetala pura, inhalati prin procesul de "vapare" nu provoaca dependenta. Si nici nu afecteaza sanatatea. Sanatate!

3 răspunsuri:
| ØverTheRainbøw a răspuns:

Nu poti deveni dependent, chiar daca are nicotina...

Eu vapez lichid de 22 si degeaba, nu pot renunta la tigara normala, oricat de puternica ar fi nu te ajuta cu nimic

| AlinWoW a răspuns:

Nu, Nu ramai dependent.

| Eugen77777 a răspuns:

Nu devii dependent, dar electronica este mult mai nociva decat tigara in sine, posibil sa faci apa la plamani.