| SoP222 a întrebat:

Ok, sa incep, sunt clasa 9 si imi place de o colega din clasa. Noi nu prea vorbim in general si nu ar da semne ca ma place. Oare mai are rost sa o invit undeva in oras? Imi e teama ca ma refuza si raman cu ochii in soare... oricum eu sunt mai timid.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si ce daca esti timid?
Daca e sa te refuze, crezi ca vei fi mai putin timid?
Exerseaza-ti indrazneala si invit-o in oras, nu te mai ascunde in spatele unor scuze copilaresti.
Cel putin vei sti ca ai incercat!
Bafta!

| neutrino a răspuns:

In conditiile descrise de tine, nu are rost sa o inviti in oras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bro, nu trebuie sa te temi de un refuz :'( Este ceva normal sa fi si refuzat, dar nu se termina lumea aici. Du-te si invit-o in oras, fără emoții. Poate o sa vina, iar atunci ii dovedești ca o placi :3 BAFTA CU TIPA

| oldbluegrumpyman a răspuns:

Daca nu o inviti in oras, toata viata o sa te intrebi: "Cum ar fi fost?", daca o inviti si te refuza, o sa se intrebe ea "Cum ar fi fost?", daca amandoi stiti ce vreti, veti afla cum va fi. Bafta.

| Paul3kileDeCurcan a răspuns:

Si daca ramai cu ochii in soare ce. vrei ceva ia-ti. du-te intreab-o, nu vrea, urmatoarea. slava domnului sunt cu droaia.