| BitKode a întrebat:

Peste ceva timp o sa fac 16 ani si as vrea sa dau de A1 ca sa pot conduce legal motocicletele de 125 cc. Eu stau la aproximativ 15 km de liceu si trebuie sa merg cu autobuzul une sunt foarte multi elevi+oamenii care merg la serivici. Fac abonament de 100 lei si cand deconteaza iti da in jur la 50 happy Eu vreau sa imi cumpar un motoras si din martie pana in noiembrie sa ma duc cu el la scoala dar problema e ca parintii nici nu vor sa auda. Motorul este in jur la 700 euro si parintii au zis ca nu o sa imi cumpere nimic cu tote ca mi-au promis ca daca intru la liceul unde sunt acum o sa imi cumpere ori moto ori atv. Cum as putea sa strang banii astia pana la primavara? 700 euro poate nu o sa va para exagerat dar tinand cont ca eu sunt doar un adolescent e cam greu sad Deci cum fac rost de bani?

Răspuns Câştigător
| baf a răspuns:

E foarte greu..ai putea sa iti cauti un job part-time, insa nu cred ca o sa te angajeze nimeni ..nu stiu e greu ..roaga-te de bunici, rude sa te ajute... daca nu poti sa faci un bilet la pariuri sportivelaughing poate ai noroclaughing complicat ..eu nu pot sa strang nici 100 apai 700sad

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai din banii aia iti faci abonament pe 3 ani. Si oricum nu o sa poti sa mergi zi de zi cu el, ba ploua, ba ninge, ba e frig si tot la autobuz ajungi. probabil si ai tai si au dat seama ca nu e o afacere buna