| Zanisoara a întrebat:

sunt a 8-a si am o intrebare.Simularile sunt mai grele ca examenele? Ca asa am auzit de la multi.Si mi-e frica,daca ia-u nota mica la simulare,o sa iau si la examen? Asa spun profesorii, ca de obicei notele de la simulare se aseamana cu cele de la examen.Voi ce ziceti? Cat ati luat in simulari, si la examen?

3 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Sunt la fel, iti testeaza doar nivelu de cunostinta si golurile acumulate. Ca dupa sa fie acoperite cu notiunile necesare, golurilor pe care le ai la momentul actual prin exercitii si teorie.

| Mădălllinna a răspuns:

In general, simulare sunt putin mai grele. Luand o nota mai mica... profesorul are intentia de a te motiva sa mai inveti pana la examen. Dar se intampla sa fie si in egala masura.Simularele egale cu examenele.

| devor a răspuns:

Pai anul trecut simularile au fost putin mai usoare decat examenul...in simulari am luat 8.70 la romana si 3.70 la mate, iar la examene am luat 7.35 la romana si 7.45 la mate dar am intrag unde mi-am dorit