| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta este ultima mea activitate pe această platformă! De ce? Ei bine, dacă încerci să ajuți pe cineva cu o problema medicala ce are nevoie de îndrumare, tu doctor de familie cu experiență de 31 de ani completi, te trezești brusc cu comentarii la adresa ta, cum că ai fi un adolescent mizantrop și nehotărât pe el. Iar dacă încerci să îi contrazici, iaca bre că ești ignorat! Nu știu, dar unii au impresia ca sunt buricul pamantului și că sunt mai deștepți decât oricine! Poți să ai și rank 3 pe TPU, asta nu te reprezintă și nu te caracterizează indiferent!
Da... Aveți grijă dragilor ce faceți, dacă aveți copiii, să nu îi lăsați pe contul vostru de TPU, că dacă vor pune o întrebare pentru orientarea lor profesională, instant vă treziți adolescenți!
Pentru ultima oară:,, Vă sustin!"

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Domnule MihailoviciS, imi pare rau ca ne parasiti preamatur sa folosesc o metafora semi-medicala, fara sa fiu in vreun fel sarcastic sau rautacios!
TPU din pacate este o platforma dificila, cu tot felul de oameni, cu oameni culti, cu oameni inculti, cu oameni buni si cu oameni rai! Unii scriu din parcarea din care se drogheaza, altii scriu de pe patul de spital, unii scriu de la birou, altii scriu din puscarie, unii scriu de la spitalul de psihiatrie unde sunt internati, altii scriu in pauza romanului "bestseller" pe care tocmai l-au inceput...sunt o infinitate de oameni si toti sunt diferiti!
Din pacate si cocalarii si prostii au acces la internet pentru ca este democratie si au si ei ca toti ceilalti libertati si drepturi!
Ei bine acesti cocalari se comporta exact asa cum sunt ei ca si caracter, adica niste hahalere (nu o sa dau nume dar se stiu haterii mei cei 2!)
Si genul acesta de oameni intra doar ca sa-si satisfaca o dorinta bolnava, intra practic sa te injure,sa te intepe, sa mai zica ceva de rau la adresa ta, a mea, a lui cutare sau cutare! probabil asa isi valideaza ei vidul pe care il ocupa ca oameni, vidul in care se afla si faptul ca traiesc umbrind degeaba acest Pamant! Indiferent pe ce meridian traiesc ei tot tabula rasa sunt si tot melteni, deci nu conteaza ca unii sunt in Romania, altii in Franta, Spania, UK etc
ei eu chiar daca sunt printre cei vechi imi iau injuraturi culmea de la unii care nici nu ar trebui sa indrazneasca, dar in spatele unui display si pentru ca sunt anonimi isi permit! Asta este daca suntem cagulati digitali consideram ca e bine sa ne dam si gangsteri digitali, si numai intru in alte chestii ca ajung si eu hater, sunt niste "dexteri" care nu ar trebui sa maraie nimic aici in niciun domeniu!

Nu stiu mereu m-am intrebat de ce stafful nu face in asa fel incat sa dispara cei care nu se incadreaza intr-o comunitate civilizata.
Dand voie ca unii useri sa fie jigniti, tu TPU ca si platforma te compromiti!

Poate vede si admina @tpu.ro mesajul dv. caci pe mine nu ma cred cand le zic chestiile acestea. Daca o sa vada dansii din staff ca sunt mai multi useri care nu se simt comozi cand sunt inconjurati de cocalari si melteni care culmea mai si ataca persoanele civilizate... poate se vor lua masuri!

MihailoviciS puteti sa mai stati, nu trebuie neaparat sa demisionati!

Toate cele bune!

| MihailoviciS a răspuns (pentru Simpatic):

Sunteți senzațional! Absolut senzațional! Așa tip de persoana ca dvs nu am mai remarcat din facultate, mă refer la profesorul de anatomie! Aveți un dar, ați recuperat un client al TPU!

| Simpatic a răspuns (pentru MihailoviciS):

Multumesc pentru aprecieri! insa nu sunt eu cel mai cel, am intalnit aici cateva persoane de o reala inteligenta si bun simt! in schimb TPU abunda in melteni de toate varstele si categoriile, daca imi va permite admina in viitor voi face in asa fel incat ca dansii sa dispara! pe principiul vox populi, este nevoie de mai multi ca mine si ca dv. ca sa avem ECOU fata de administratia TPU, caci unde-s multi puterea creste! pe de alta parte si de cealalta baricada exista principiul nuvelei lui Costache Negruzzi "prosti, dar multi" este nevoie de o armata pentru a face fata multitudinii de agresori prezenti aici. evident am folosit doar analogii

cu deosebita stima, un simplu om, simpatic

26 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa înțelegem că ai dat peste aroganta Violetei? Hahahaha.

| relian a răspuns:

Daca esti doctor si stai pe TPU te astepti la ce anume? Unde pui ca apleci urechea, esti foarte naiv cand cineva te "perie", asa cum este cazu de fata.Acest exrmplar, individ nu-l pot numi, cel caruia ai dat raspunsul ca si cistigator, habar nu ai ce zace in el, este un specimen cu 7 fete. Nu sufera sa fie contrazis, este un instigator, vorbeste urit si jigneste fara motiv.
Daca spui ceva care nu-i este pe plac, iti vorbeste urit, jigneste apoi te blocheaza. Tot cea insirat el pe aici de fapt sa autocaractetizat?

Acu 2-3 zile a scris un mesaj la intrebarea cuiva pe aici care instiga la ura, la a face rau cuiva.Chiar asa sa exprimat,care mai sunteti haideti sa il raportam pe nu stiu ce utilizator de pe aici, pe motiv ca respectivu ar da raspunsuri gresite,adica nevinovat,dar acest specimen doreste sa ramana pe aici doar exemplare ca el. Tot ce nu-i este lui pe plac sa fie eliminati,chiar asa sa exprimat.
Ar trebui raportat chiar el, eu am incercat sa ii raportez comentariu,pentru ca instiga la facut rau,insa nu pot,daca is blocat de el, nu-i pot raporta raspunsurile.

Este o magarie sa nu poti raporta un mesaj jignitor, sau cum a fost cazul la el instigare la rau, la ura, doar pentru ca tea blocat.

Este o vorba, cine se aseamna se aduna.
Daca esti doctor, pe aici ce voiai, ori de ce esti nemultumit? Clienti sigur no sa iti faci pe aici.

Ai vrut sa ajuti si nu ai fost recompensat ori ce nemultumire ai? Ca ai fost ignorat ori au comentat la adresa ta altii.

Asa si unde spune ca nu are voie careva sa comenteze la un raspuns al tau?
Daca esti doctor crezi ca mereu ai dreptate? Te inseli.
Iara multumiri primesti dupa ce omu caruia ai dat un raspuns verifica, ori vede ca ai avut dreptate.

Specialist chirurg cu experienta mare, intre cei mai buni, mi-a zis personal ceva.Eu am spus ca nu cred ca problema este cea spusa de el.La care zice is 80% sigur ca este cum zic.Eu am spus 80% is sigur ca nu este asa.

A spus ok hai sa vedem.La verificat s-a dovedit ca n-a avut dreptate? s-a facut RMN, cand o vazut o tacut chitic? nu mai avea ce spune.

Cineva odata mi-a zis asa: popa, politistu, pompieru si doctoru is toti la fel, is cu ochelari de cal, merg dupa carte, nu vad nu aud altceva si stii ce? Avuse dreptate care o zis chestia asta.Majoritatea doctorilor asa sint.No zic cu rautate, spun din observatii. Sint si buni, open mind dar putini.
Asa ca, oricine are voie sa comenteze la un raspuns deal tau, iar daca nu are argumente nul bagi in sama.
Dar si tu trebuie sa vii sa arati ceea ce sustii, nu doar prin faptul ca esti doctor, gata mereu ai dreptate, chiar daca e domeniul tau. Treb sa arati, sa explici sa inteleaga oricine.

Cam asa vad eu situatia, dar fiecare vede diferit.Cu utilizatorul asta prefacut stai departe de el, o persoana cu 7 fete.

| MihailoviciS a răspuns (pentru relian):

Domnule, nu aștept nimic la schimb din partea unu răspuns oferit, nu aștept laude sau altceva, dar din moment ce eu ofer respectul meu unui străin, aștept ca respectul sa fie vice versa!

| relian a răspuns (pentru MihailoviciS):

Pina la urma,ce nemultumire ai? Nu ai spus nimic clar. Zii exact despre ce este sau a fost vorba.

Spui ca tu respecti, astepti respect din partea lor, nu spui nimic concret.
Ai ajutat cu informatii pe cineva, apoi ce s-a intamplat, tea injurat respectivu, tia vorbit urit ce anume?
Asa doar sa spui astept respect, doar tu stii ce anume s-a intamplat, dar nu spui.

Ori petsoana caruia ai dat raspuns ma spus nimic tie inapoi nu ti-a raspuns, despre asta este vorba?

| Fatamuntilor a răspuns:

Cine e x de pe TPU? ia un anonim de pe internet! Si suntem cateva mii! Mai mult sau mai putini activi.
Daca iti asumi ceea ce scrii nu ar trebui sa te interseza cea ce cred altii!
Suntem 1000 de caractere diferite
unul pune enspe mii de intrebari despre modul cum se foloseste masina de spalat
o adolecenta vrea sa stie in mai multe intrebari cum se slabeste
Un altul este interesat de cati au fetele de pe TPU
mai multi vor sa stie daca marimea penisului este buna pentru varsta lor
Noi raspundem acoloo unde credeam ca ne pricepem... si atat! Si fara a intra in conflt cu altii daca se pooate.
Bineinteles ca exista raport sau sesizare la admin.Vin sanctinile, dar mereu vor apara altii.
totul tine de bunul simt!

| Fatamuntilor a răspuns:

Din cand in cand mai apare cate un nene ca el! Face valva apoi dispare! ultimul zicea ca ginecolog.A disparut dupa cateva zile
Un medic care se respecta cel putin nu intra in conflit cu alti utilizatori.Si nici nu face amentintari de genul,, asta e ultima mea activitate aici''

| MihailoviciS a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Doamnă, dacă ai impresia că eu m-aș preface ca sunt doctor, dă-mi naibii un email și îți arăt diploma absolvirii facultății de medicină! Iar dacă crezi că prin propoziția,, asta e ultima mea activitate aici" rezum o amenințare, apai vă rog masurati-va cuvintele. Faceți și dvs. toate studiile și toate examenele, și atunci o sa vorbim mai detaliat! Iar prin faptul că seara când vin de la lucru și mai stau pe TPU decât să stau pe Facebook, asta nu cred că arată faptul că nu am ce face cu viața mea! Iar la fiecare răspuns oferit la această întrebare, am răspuns! Atâta te freacă invidia și răutatea, atâta înnebunești omul cu toate balivernele tale! Fiti fraților mai buni! Cu ce te-am deranjat așa de tare? Ai chef să te certi, pai draga mea ai greșit persoana! O sa îmi iau apărarea de fiecare data, așa am și ajuns unde sunt!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MihailoviciS):

Domnule medic de familie, calm!
ar fi bine sa avem sfaturi de la cineva care stie ce spune la rubrca sanatate.Vad ca dumneavoastra nu ati dat raspunsuri acolo!,
Sunt pasnica! Dar TPU devenit un fel de shaorma cu de toate! tot felul de oameni, toot felul de intrebari, tot felul de raspunsuri.
Numai bine domnule doctor de familie

| MihailoviciS a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Dați va rog frumos scroll in pagina de răspunsuri din contul meu și uitati-va mai atent! Trei sferturi din răspunsuri sunt in rubrica sănătăți. Ajut și eu cu ce pot și când pot, oricum toată activitatea mea de pe TPU are loc după 8 seara... Și da, pe TPU găsești toooot felul de întrebări aiuristice și lipsite de consens, dar până la urmă cred că acesta este scopul platformei.
Numai bine fata munților!winking

| siriusblack98 a răspuns:

Ce anume cauti pe TPU ca doctor dupa o asa zisa activitate de 31 de ani? Nu ai parte de suficienta validare profesionala la cabinetul unde se presupune ca iti desfasori meseria? Ori nu ai cabinet si "tratezi" oamenii pe internet? Un doctor adevarat si respectabil in primul rand nu ar avea timp de TPU si de asemenea drame de doi bani cum e postarea asta la modul " eu imi sterg contul gata, imi iau jucariile si plec ca nu ma pupa lumea in fund pe aici si nu veniti la mine cu cafea si tigari ca pe vremea raposatului ". Daca erai doctor adevarat sau macar unul care se respecta, te duceai pe alte platforme special-dedicate intrebarilor de natura medicala unde identitatea doctorilor care raspund la intrebari este verificata. Asa tu poti fi oricine. Si eu pot spune ca sunt un fost profesor universitar si ca ma simt insultat de faptul ca pe aceasta platforma nu exista nici un utilizator suficient de inteligent cat sa merite timpul meu. Oricine poate spune orice. Nu spun ca poate nu esti cine te recomanzi dar spun ca ai un caracter ce nu se potriveste unui doctor cu o expertiza de 31 de ani in domeniu. Parca ai fi o adolescenta la pubertate suparata ca nu i-a raspuns iubi la mesaj. Cu astfel de publicari si de iesiri de domnisoara, te numeri printre utilizatorii de care te plangi ca nu aduc nimic constructiv acestei platforme!

| ioana748 a răspuns:

@Simpatic are dreptate.
Subscriu la cele spuse de el.
Chiar nu trebuie sa luati in seama orice chestiune fara sens.
Sa nu luam personal nimic.
Zi frumoasahappy

| Lupică27 a răspuns:

Asa este romanul in general domnule doctor, cand e pandemie e medic, cand merge la sala e profesor de fitness, cand isi cumpara masina e sofer de raliu, cand isi face prietena pentru prima data e gigollo, etc.
Sa nu mai zic ca pe aceasta platforma sunt in mare parte pustani din cate am observat.

| Dragobeta a răspuns:

Buna!
Ati dat peste Violeta? Stati sa vedeti de ce este in stare sunt(ne)serios!
In alta ordine de idei, aici majoritatea sunt copii. Iar cei putini adulti, sunt de doua feluri:
-care incearca sa tina sub control copiii
-care se zbat cu orice chip sa faca punctaj. Probabil fac ciorba din punctele alea, dar fac ghiveci din site. Suntserios era pe locul "haptsprezece" cu doua luni in urma. A raspuns cu tot felul de prostii, s-a certat cu userii raspunzand anapoda, contraziceri nefondate, tocmai ca sa aiba raspunsuri si sa ajunga pe locul 1.
Bun venit pe TPU! happy
Sper sa fiti respectat asa cum este Ioandelasal. Raspunde pe aria juridica.

| Miaomg a răspuns:

Domnule, vă mulțumesc în numele tuturor pe care îi ajutați cu sfaturile Dvs.
Îmi pare rău să aud asta. Sincer apreciez când vad pe cineva cu experiența în domeniu că răspunde.
Dacă vă răzgândiți, va recomand să vă prezentați puțin la inceputul propoziției. Ceva în genul "Buna ziua, sunt medic de familie de 31 de ani și pot spune că"
Eventual dacă aveți numele public vă dați și numele pentru sceptici. Dar nu știu daca cei care vă comentează așa au meritat sfaturile dvs și dacă merită să faceți atâtea prezentări pentru niște oameni care oricum vor face ce le trece lor prin cap și ce le sună corect.

| MihailoviciS a răspuns (pentru Miaomg):

Vă mulțumesc frumos, am decis sa mă intorc!

| darrio2007 a răspuns (pentru MihailoviciS):

Fara a te jigni, cred ca nici nu aveai de gand sa pleci.
Daca nu iti place de un utilizator, nu inseamna ca toti de aici suntem la fel.
Am 13 ani pe TPU si inca nu am renuntat la el.

| MihailoviciS a răspuns (pentru darrio2007):

Nu, chiar am dorit să plec! Am trimis și un email la contact@tpu.ro solicitând închiderea contului. Dar m-am mai gândit odată...

| Simpatic a răspuns (pentru MihailoviciS):

Pai daca ati trimis mesaj la adresa aceea de contact s-ar putea ca contul chiar sa va fie sters happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Simpatic):

FIX lla asta m-am gandit si eu! Dar am impresia ca trebuie confirmat. Parca asa am citit pe undeva.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MihailoviciS):

Pai cum asa domnule doctor de familie? iti stergi intrebarea? E frumos asa? Asa iti asumi si retele pe care le eliberezi pacintilor? cum ai sters aceasta intrebare?

| MihailoviciS a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ia hai că deja mă enervați! Vi tu și îți manifești capacitatea maximă neuronală invers proporțională aici între oameni seriosi? Uite, acesta este motivul! RAUTATEA VOASTRA! Dacă ai nevoie de ajutorul cuiva în zilele noastre, uite așa se va întâmpla!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru MihailoviciS):

Nu e rautate! Dumneata in schimb ma insulti!
Dupa cum spuneam nu am inteles de ce ai sters intrebarea ignorand munca celor care ti-au raspus serios, inclusiv celui care i-ai dat funda, deci ai apreciat.Se prea putea sa primesti raspunsuri /paraeri mai bune.