| anonim_4396 a întrebat:

sunt clasa a 7-a, si imi place mult de o fata de clasa a 8-a.

Problema sta asa, cand eram a 4-a si ea a 5-a ne intalneam la meditaii si vorbeam, dar de atunci nu am mai vorbit de loc cu ea.

mai e o problema, taicasu' este dirigintele nostru, iar taicasu este prieten foarte bun cu tata.,

Eu vreau doar sa fim prieteni, sa vorbim si noi de fro 2 ori pe saptamana atata...

Nu vreau sa vorbesc cu ea pe facebook..., pentru ca taicasul o verifica...

o sa incerc sa ma duc la ei in clasa, sa le zic., sau cum ar fi cel mai bine?

va rog ajutati-ma, cum o fac sa mai vorbeasca si ea cu mine?

ultima data cand am vrut sa vorbesc cu ea, nu mai eu puneam intrebarile, ea doar raspundea...

Eu ma gandeam sa ii spun, buna Sami, mergi la magazin? (magazinul e langa scoala noastra)dar ma enerveaza si fro 2 colegi cu minte de "7 ani", oo Roberteee, ce faci acolo. si e chiar derajant., ce sa fac?
i noi cam suntem prieteni. dar nu am mai vorbit de mult, nu stiu de ce, de cand nu mai mergem 2 km impreuna la meditatie numai vb...
deci nu vreau sa ii zic vrei sa fim prieteni., ceva gen, buna, Sami, ce mai faci?, bine tu?, hai la chiosc, dar o sa imi fie frica ca o sa spuna, am fost deja, sau nu mersi..., sau imi este teama pur si simplu ca va zice nu, si in plus imi este rusine., imi este rusine sa o intreb., si vreau sa imi raspundeti cum scap de aceasta rusine..., si de aceasta frica ca nu va accepta.
Dau funda...

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Hmmm. esti cam timid. incearca sa o chemi undeva in curtea scolii si sa stai de vorba cu ea. te va asculta sigurat si se va intampla cum vei dori

| Mark2012012 a răspuns:

Nici eu nu prea stiu sa creez pe moment o discutie care sa duca catre un loc, dar cred ca ar trebui sa ii zici "Mergi la magazin?" "Da, de ce?" "Uite, azi sunt foarte bine dispus si vreau sa-ti fac cinste cu un suc, o punga de cipsuri, etc. " si de acolo mai vorbiti voi " Ce ai mai facut, Nu te-am mai vazut de ceva vreme, etc"