| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a, iar pe semestrul 2 vreau sa ma mut la o clasa paralela, acelasi profil, deoarece nu m-am integrat bine.

1) Ma pot muta in clasa respectiva daca sunt deja 30 de elevi? ( la mine sunt 32 iar la o alta clasa din liceu 31)

2) Eu am discutat cu directorul aceasta problema, dar cu diriginta nu, credeti ca am gresit si ca se va supara?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Pai, daca vrei sa te muti vorbesti cu diriginta sau o pui pe mama ta sa vb cu diriginta, nu e bine sa te mti asa dintr-o data. Referitor la intrebari:
1) Da, te poti muta la clasa aceea cu 30 elevi, veti fi 31 si mai are si alta clasa 31 elevi, nu vad ce problema ar fi. Dar trebuie sa voresti si cu diriginta clasei resprective si te sfatuiesc sa iti faci repede niste prieteni ca sa iti fie mai usor cand o sa te muti.
2) Da, se va supara! Tie ti-ar conevni?!

| sheky a răspuns:

Corect ar fi fost sa vb mai intai cu diriginta. cunosc un caz asemanator si nici acum nu se mai saluta. si daca ai vb cu directorul atunci inseamna ca ti-a spus raspunsul? sau cu siguranta te va informa despre decizia pe care o va lua. succes :*