| Emy007 a întrebat:

Sunt in a 12-a si m-am hotarat sa incerc sa dau la ingineria sistemelor multimedia. faza e ca trebuie sa dau admitere din mate (ma pricep dar eu la scoala am facut m2 tehnologic), Am sanse? Eu acum termin liceul economic... si nu ma atrage acest domeniul. Singurele puncte forte e memoria logica (nu pot sa invat nimic pe derost sad ), mate si am o imaginatie bogata si desenez bine... habar nu am la ce sa dau la altceva daca nu o sa mearga chestia asta :/.

Am nevoie de ajutor laughing. Serious,

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca mai ai timp, se intra destul de greu acolo si necesita o matematica destul de dificila.
Degeaba desenezi bine daca nu ai exercitiu si nu stii tehnica. laughing
Ori dai la altceva ori stai un an pe tusa si te pregatesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa niste meditaii la matematica atunci

| Ara997 a răspuns:

Design industrial, de exemplu, si sisteme multimedia, e interesanta optiunea ta.
deci Mtehnologic e diferit de m2, adica e mai subtzire decat m2. ai sanse daca esti f. bun la matematica dar e bine sa incerci sa faci subiecte de m2, si sa vezi cum te descurci. nu uita ca in zona asta vin si unii de la m1 *profil mate info).