| trocki123 a întrebat:

Salut TPU! Sunt la scoala de soferi. Ma descurc in general dar am o problema! Când opresc masina, uit sa scot din viteza și iau asa piciorul de pe ambreiaj si automat se opreste motorul. Pur si simplu, nu imi intra in minte chestia asta desi e o greseala destul de mare. Ce ar trebui sa fac? Sa imi ard cate o palma de fiecare data cand opresc masina?

1 răspuns:
| glasulfilologului a răspuns:

Cel mai probabil uiti din cauza emoțiilor. Si din cauza ca ai fost stângaci odată.
Trebuie sa fii mai atent si mai "liber", fără sa te lași condus de emoții si alte gânduri, doar tu si masina.
Sfatul meu e sa fii mult mai atent si relaxat, si o sa vezi ca totul o sa vina de la sine, o sa ti îndrepți tu defectul.
Dar repet, fii mult mai relaxat si atent. Oricine greșește pana la urmă
Spor!