| anonim_4396 a întrebat:

Vrea sa va intreb in Romania le este interzis minorilor sa-si faca tatuaje? FUNDA cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Interzis nu e, dar ai nevoie de accordul parintilor

| j1NNNx a răspuns:

Amice in Romania pe nimeni nu intereseaza ce faci tu. Poti sa iti dai in cap singur sa te omori pe ei nu ii intereseaza. Deci fa-ti si de la 10 ani daca vrei. Apropo celor care au mai raspuns am vazut si de 15 ani cu tatuaje asa ca nu e nici o problema tongue

| CreaţaWsz a răspuns:

Nu-i adevarat. Am tatuaj de la 15 ani si nu mi-a zis nimeni nimic. Dar acum din cate am inteles, la unele saloane nu-ti face fara parinti (e mai naspa cu parintii ca nu te lasa), dar iti poti face in particular. Totusi gandeste-te bine poate o sa regreti mai tarziu. Adolescentii nu prea au minte, d-aia e indicat sa-ti faci tatuaj dupa 18.

| Psihedelic777 a răspuns:

Din cate stiu, ai voie.Am colege care si-au facut tatuaje si au 16 anihappy deci cred ca ai voie.

| SweetChildOAxls a răspuns:

Este permis, atata timp cat ai acordul oficial al parintilor

| nanalicious a răspuns:

Ai voie de la 16 ani dar ai nevoie de acordul părinților! Te sfătuiesc să nu ți-l faci pentru că mai ai timp până la 18 ani să-ți schimbi modelul!winking Fundă?