| silvian12 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video.Am vazut pe Stas Computer ceva.

Asus - ENGT520SIL1GD3LP - Nvidia GeForce GT520 PCI-EX2.0 1024MB DDR3 64bit,

memorie: 1024 MB DDR3
latime banda: 64 bit
interfata grafica: PCI Express 2.0
Imi puteti spune ce inseamna GT520.Multumesc!

3 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

GT520 e probabil un model Nvidia. Oricum să NU îţi iei o placă video cu lăţime bandă 64 bit.Mai bine îţi iei una de 512mb cu lăţimea de bandă de 256 bit decât una de 1024mb cu 128/64 mb lăţimea de bandă.

| silvian12 explică:

Da,dar placa de baza este pe 64 bit

| DirtyT a răspuns:

Nu are legatura setul de instructiuni al placii de baza (64-bit) cu bandwidth-ul placii video. ceea ce a spus colegul mai sus este pe deplin adevarat deoarece sunt multe caracteristici mai relevante decat memoria. iti sugerez sa nu iei o placa video cu latime sub 256-bit, deoarece vei intampina dificultati in procesarile complexe de grafica. totusi, daca tii la pret iti recomand din aceasta categorie de pret un nVIDIA gt 430, are latime de 128 bit si 2GB memorie