| efimash a întrebat:

..
Vreau sa invat a pescui cu undita
pai nu pre stiu puteti cumva sa ma ajutati niste lectii pe net sau niste sfaturi
am o undita si vreau sa ma duc in canal sa piescuiec am vazu ca vecinii prind bine vreau si eu dar nu prea stiu cum
cum sa ma orietez dupa pluta nu stiu
va rog frumos ajutor niste sfaturi
ce momeala
cum se ajeaza pluta cind este prins pestele etc?
dau FUNDA!

1 răspuns:
| MegaParty a răspuns:

Sal o sa-ti dau niste sfaturi in primul rand rogi un parinte sa te invete,daca nu stie nici el vorbesti ca tata sau cu mama sa il roage pe vecin sa te ea cu el apoi ca momeala poti pune viermi,bucati de mamaliga dar facute biluta, bucati de aine tot asa si cu pluta, cand vezi ca se misca in stanga si in dreapta sau chiar in jos tragi putin de undita cat sa simti pestele ca e prins apoi tragi cu putina forta, nu multa sau daca vrei sa te uiti cauta la pescar hoinar.