| Roxanita1998 a întrebat:

Vreau si eu ceva status de mess ...de tristete? dau funda plz!

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

1) Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

2) Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi! pentru ca stii.viata e

grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

3).invat sa plang fara lacrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit

dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!
M-am asezat pe genunchii singuratatii mele… Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt… Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele… Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin… Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…
i e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

priveste ma adanc in ochi vreau sa ma sti asa cum sunt
locul tau nu e sub mine, locul tau e sub pamant

Si stiu ca, nu te iubesti asa cum te-am iubit eu

Urat, da` bun rau

Mă gândesc că până la urmă in morţii ei, viaţa e frumoasă!

pentru miine esti heroiina! dar nu ma omori ca nu.s dependenta!

Nu stii, te-nvatam. Nu vrei, te obligam

Iţi privesc ochii. Sunt ca două scene unde se joacă personaje diferite.

Nu mai zic nimic, inchei aici ca doare, Dac-ar fi sa curga lacrimi, sa curga ale tale...

Urasc cand trebuie sa raspund : " NIMIC! ", cand de fapt as vrea sa spun atatea.

spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor!

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult...incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta.

Pentru că ea a fost cea care a ştiut mereu să`mi spună ce alţii nu indrăzneau!

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

1 răspuns:
| Roxanita1998 explică:

Mersi !