| FlorinMihai a întrebat:

Vreu si eu sa aflu cat mai multe despre calculatoare adica despre sistemul lor. Cat mi-ar trebui pentru a imi merg jocurile astea pana in 2012 si altele. Funda happy

Răspuns Câştigător
| TabooR a răspuns:

Ca sa joci acum un joc nou.2gb rami (recomand 4GB KingMax)Placa video 512/65 biti(recomand placa video 1GB/128 Biti) in ziua de azi ce-a mai importanta e placa video, dupa ar fi bun un procesor AMD 2, 9Ghz bine inteles un anumit model dar cam asa...

2 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

La minim iti trebuie procesor dual core, 2gb ram, placa video de 512 si cam atat.

| Cuvântul1 a răspuns:

De exemplu eu am Placa video Nvidia GeForce Gt540 de 2gb, 4gb Ram, Procesor Intel Core i5.Si imi merg jocuri din 2012 perfect.