| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturol
as vrea sa ma ajutati cat mai repede
am la mate in teza 5 si mai am intr-un test 4 straight face
maine marti am sedinta in seara asta o-sa i spun de teza
m-am rugat de diriga sa nu ii spuna de 4
daca nu ii spune m-am scos oricum am un 7 si un 4 straight face
dati-mi si mie un sfat cum sa ii spun de nota de la teza fara sa ma pedepseasca sau doar putin.si sa nu ma certte
nu am curaj cum pot sa ii spun?
mersi de sfaturi si tineti-mi pumni diseara la 7 cand vin sa ii spun
si sa o gasesc intr-o faza buna
tnx :*

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

happypoti incepe cu am ceva sa-ti spun, dar te rog sa nu ma certi o sa ma straduiesc din toate puterile, bla bla, sa iau note mult mai mari la matematica, o sa-l rog si pe un coleg sa ma ajute la exercitii si o sa-mi scot nota de 5 pe care am luat-o in teza big grin, au fost si exercitii foarte grele, profu ii mai rau., nu am inteles bine lectiile,...winking kiss bafta! si succes la scoalawinking

| danyel_1802 a răspuns:

Si daca ii zici, si daca nu tot copilul lor (parintilor) ramai.
Chiar si daca te cearta si daca nu, zi ca ai luat 4 in teza si gata, nu te impusca si nici nu te mananca

| rose17 a răspuns:

Poti incepe prin a-i spune despre o nota buna pe care ai luat-o si apoi sa ii zici de cinci si poti sa-i enumeri pe cei care au luat note mai mici ca tine... Mult succes!