| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut.
Urmează să trec a 9 Vâlcea.
Care e faza cu balul bobocilor? Ce se întâmplă? Când la început de an sau sfârșit?
Care e treaba cu miss and mister? Ce clase participa? Unde se desfășoară? Ce probe?
Și este obligatoriu? Ce trebuie sa știu despre acest bal?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E pentru clasa a IX-a, cred ca prin noiembrie era.Se dau probe de dans, defilat in tinute diferite, proba de talente etc.Nu, nu este obligatoriu, ci participi daca vrei. Iar pentru a fi spectator, daca vrei sa iti sustii colegii, trebuie sa cumperi bilet.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Din câte-mi amintesc era la început de an, dar nu știu exact.
În orice este o petrecere, ca balul de final de clasa a VIII-a, la care participă "bobocii" (adică cei care au intrat atunci într-a IX-a) școlii respective.

| Lucaaragiale23 explică:

Toate liceele fac acest bal?