| NubleReapper a întrebat:

Salut,voi credeti ca fraza "Cand dai altuia, tie iti dai" este adevarata!

Răspuns Câştigător
| MiraTimiriazevskaia a răspuns:

O sa las la o parte religia si o sa îți explic dintr-un punct de vedere cat mai neutru. Expresia asta este adevărată sau nu in functie de carafterul fiecărui om. Daca un om simte bucurie cand îi ajută pe alții sau le dăruiește atunci expresia este adevărată deoarece acel om își va aduce satisfacție lui însuși făcând asta. Daca esti o persoana careia nu îi place sa îi ajite pe alții atunci expresia nu este valabila. Deci pe scurt, depinde in functie de persoana

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| GalwayGirl a răspuns:

Salut!
Este doar o expresie, lasa-ma sa-ti explic:
Cand oferi cuiva ceva de care are mare nevoie, si-i oferi cu toata inima, apoi te simti mult mai bucuros /fericit ca ai facut o fapta buna.
Cand dai cuiva ceva material, un sfat /vorba buna, tie iti oferi singur fericire.
Si pentru aceste fapte bune Dumnezeu va tine cont.....si te va rasplati