| dalvvip a întrebat:

Vreau sãmi cumpar un laptop gaming si nu am internet acasã, o sā ma pot folosi de el cu înternetul de pe cartelā? Depe telefon hostop?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai HOTSPOT și merge ca "uns"

| Sofer a răspuns:

De folosit da dar pentru browsing ca jocuri nu ai cum, o sa iti mearga greu si net mult consumat. Recomandat ar fi sa ai router wifi direct prin fir.

| Nemessys a răspuns:

Da, poti sa faci hospot de pe telefon ca apoi sa te conectezi pe laptop la acel hospot, dar problema este ca viteza internetului va vi cam mica. Acest lucru o sa te deranjeze moarte mult in jocurile multiplayer si o sa au un dezavantaj fata de restul jucatorilor. Pe de alta parte, o sa fii nevoit sa astepti si mai mult timp la descarcarea unui joc.
Alta problema ar fi ca poti consuma destul de mult internet si te poti trezi ca dupa o saptamana s-a dus tot.