| Seby80 a întrebat:

Salutare, am 14 ani, sunt in clasa a 8-a. Am un coleg prost de felul lui, genul ala ce persoane care bataia e totul pentru el, si daca nu te bati esti prost, dupa cum zice el. De un an incoace, isi tot bate joc de mine, a vazut ca mi-e frica sa ma bat cu el (eu nu-s genul ala de persoana caresa ma bat ca un prost, bataia e inutila pentru mine), la director nu merge, nu-i face nimic, e obisnuit sa fie mustrat de politie... la parinti nici atat, ce sa fac, ignorandul nu am putut, am incercat sa il ignor, vine la mine, ori face glume de prost gust, ori isi bate joc de mine, ori ma face de ras in fata tuturor incat sa ma simt prost si sa faca restul colegilor sa rada de mine... ce sa fac, ce-mi recomandati! nu mai suport, sunt disperat, as dori seriozitate! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du te la sala, antreneazata fa-te puternic si daca se mai leaga de tine baga-i mortu in casa

| FloryBhăy a răspuns:

Pai daca na mers ignorandul, atunci apeleaza la cineva mai mare si mai puternic ca tine si dornic de batae bineinteles ca sa il bage in frica pentru tine, iar atunci ii poti spune ca daca se mai ia de tine il chemi din nou pe acel tip. Sau daca tot nu merge...atunci cere pur si simplu ajutorul parintilor. SUCCES!

| ionela33 a răspuns:

Salut! mda o situatie grea, dar nu te lasa batut adreseazate la profa de educatie civika sau la psiholo gul din scoala da cal ai desigur si spune ca tia sa fost incalcate drepturile si ei sunt datori sa intervina.