| abc23 a întrebat:

Am nevoie la scoala de o cerere adresata dirigintelui meu, in care unul din parinti il roaga sa-mi motiveze absentele dintr-o zi in care am lipsit pentru un motiv anume. Cum o fac ca nu am nici o idee? Dati-mi un exemplu va rog...

Răspuns Câştigător
| camiix a răspuns:

pai pui titlu.domnului diriginte.si incepi.subsemnatu(maicata sau taicatau) parinte a/al elev-ului/ei(tu).va rog sa-i motivati absentele fiului/fiicei mele din data de. pentru ca a lipsit din motive medicale/personale.eu stiu ce motiv ai avut tu.si la sf se semneaza de ex.cu respect.si semneaza.sau stiu eu cat de politicosi vor sa fie a tai. sper ca te-am ajutat`:*

1 răspuns:
| MoreFun a răspuns:

Ceva de genul :
Draga domn / doamna dirig.
Sunt..., părintele elevului..., si va adresez aceasta cerere ca sa va rog sa motivați absentele copilului meu, care a lipsit in ziua x de la scoală, din cauza (si scrii motivul).