| SushiSash a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de ECDL. Am auzit de la o prietena a carei surori tocmai a dat bacul ca n-ai cum sa pici competentele digitale (primesti un calificativ) si ca nu conteaza pentru media de bac. Este adevarat?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La competente trebuie doar sa fii prezent pentru ca daca nu, pici tot bacul.
Cat despre calificativ cel mai mic e cel de incepator, apoi mediu, apoi avansat si ultimul e experimentat. Dar daca scrii acolo ceva bine o sa iti dea mediu, nu ai niciun motiv sa te stresezi pentru ca nu o sa iti foloseasca la nimic aceste calificative.

| angelcore a răspuns:

Daca ai ECDL ul, nu m ai dat competentele digitale deoarece primesti o dimploma, dar din punctul meu de vedere nu merita, deoarece costa o gramada de bani, si oricum nu conteaza daca iei sau nu competentele digitale, daca iei probele scrise la bac, ai luat bacul

| VreauSăIauBACul a răspuns:

Da, așa este.