| anonim_4396 a întrebat:

ce inseamna pe facebook cand imi apare ca m-a ciupit cineva? funda!

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Este ca si buzz-ului de pe mess, vrea sa vorbeasca cu tine.

| Barbiiiiie a răspuns:

To poke (sau să ciupești) e pur și simplu un fel de aplicație Facebook cu ajutorul căreia atragi atenția unui alt user. Unii îl folosesc ca o modalitate de salut... Tradus mot-à-mot înseamnă a da un ghiont cuiva, deci e pur și simplu o joacă.

Ueori devine ceva mai stupid, când două persoane își dau Poke una alteia până una din ele renunță... de aici și faimosul "Poke War". ^_^
Funda?:*