| love4u a întrebat:

Salutare. Cu mult timp in urma pe facebook mi-am setat ca sa nu imi mai vada nimeni pozele, locatia, si celelalte informatii.
Acum as dori sa schimb setarile acelea, insa nu gasesc unde.
Am cautat la confidentialitate(account settings). poate ca nu mi-a sarit in ochi.
Astept sa ma lamuriti unde pot seta ca ceilalti ce imi vizioneaza profilul sa poata vedea si celelalte informatii.

2 răspunsuri:
| XoXoGirll a răspuns:

Nu trebuie sa cauti la setarile contului, vezi ca sub album ai o casuta mica cu un lacat dai clik pe ea si acolo gasesti cum sa schimbi big grin

| love4u explică:

Multumesc frumos pentru raspuns, insa nu se refera intrutotul la ce am intrebat eu :D

http://www.money.ro/......lide1.html

Am gasit pe aceasta pagina ceea ce cautam, insa acum nu mai merge accesat.
Din cate stiti facebook-ul are acum cronologia(timeline-ul), care va fi candva la toate profilele.
Doar cei ce au timeline pot accesa
"(Account > Privacy Settings > Sharing on Facebook
(Cont> Setări de confidențialitate > Partajare pe Facebook)"

Eu nu vreau sa imi setez profilul pe cronologie, mi se pare o porcarie, si mai bine astept pana cand vor fi toate la fel.
Insa, doar cei care au chestia aia activata pot accesa la confidentialitate "Sharing on facebook".

Multumesc oricum pentru timpul acordat. :)

Daca exista o alta metoda, de exemplu sa pun un link ce ma duce direct acolo, fara ca profilul sa fie setat pe timeline. va rog sa-mi postati aici.
Incercati cei care nu aveti setat timeline-ul inca si accesati
Account > Privacy Settings > Sharing on Facebook
(Cont> Setări de confidențialitate > Partajare pe Facebook), si postati link-ul de sus aici, poate asa imi va merge.

Multumesc anticipat.