| alexpuya27 a întrebat:

Salutare la toti! Acum 5 zile mi-am pierdut buletinul provizoriu(valabil pe 1 an). Dar am o problema! Eu m-am nascut in alt roas si parinti mei locuiesc acolo dar eu stau la alta ruda inntr-un alt oras.In buletin la domiciliu e trecut cel al parintilor dar am o viza de flotant pe locuinta la ruda aceasta.Eu sunt in custodia mamei dar ea e plecaa in strainatate.As dori sa stiu cat e amenda pentru. pierdere, cum trebuie sa procedez si ce acte imi trebuiesc!

Răspuns Câştigător
| iulvas a răspuns:

Amenda nu e mare pentru pierdere daca nu ma insel injur la 50 de lei acte necesare ar fi:certificatul de nastere:copie dupa contractul de casa la adresa unde stai si originalul, pasaportul daca ai, copie la certificatele de nastere al parintilor, si originalele parca... si cam atat.si acolo o sa completezi un formular si o sa dai o declaratie.BAFTA!

2 răspunsuri:
| iulvas a răspuns:

Mai nu cred ca are vreo legatura cu parinti tie iti trebuiesc doar copiile certificatelor lor de nastere sau buletine.si poti sa mergi singur sa ti-l faci.

| alexpuya27 explică:

Multumesc ca ma-ti lamurit! Dar daca parinti sunt divortati si sunt in custodia unuia din ei care e plecat in strainatate si celalalt este in Romania pot sa merg cu cel din tara?