| NimeniNuiPerfect a întrebat:

Stie cineva ce pot face la calculator? pentru ca se blocheaza din minut in minut, mi se inchide ce deschid, imi da "non risponde" la aproape tot ce am deschis, se incarca greu paginile web, nu pot downloada, primeste funda cine ma ajuta si pe mine urgent sad

4 răspunsuri:
| seby005 a răspuns:

Sal. cel mai sigur ar fi o reinstalare a sistemului de operare.

| cuvant a răspuns:

1. in primul rand poti da o defragmentare
2. pe C sa ai 1G liber adica free space
3. sterge programele care nu sunt necesare
4. scrie in run msconfig-> startup si defibeaza tot ce este din program file si NU din windows
5. desfa-l si curata-l de praf cu o carpa uscata
Daca nu merge nici asa puneti un windows nou

| NimeniNuiPerfect explică:

Nu merge nicicum, si windowsul cum se schimba? big grin

| alexandraMihaela a răspuns:

Schimba windowsu.am patit-o si eu o sa isi revina