| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Cluj si anul asta m-am mutat la un alt liceu. In clasa cunosteam cativa, dar in special o fata cu care m-am cunoscut pe facebook. Vorbeam mult si anul trecut, pana cand am ajuns sa ne intalnim vorbeam mai "infocat"(inimiori, ii ziceam ca mi-e draga, pupici, etc), dar dupa asta am lasat-o mai moale. Nu mi-a parut frumoasa deloc, ba chiar urata, dar desteapta stiam ca e... Acum ca suntem in aceeasi clasa si o aud cum vorbeste si o tot vad zilnic, mi se pare cea mai frumoasa fiinta. Are si o voce atat de calmanta si fina... Dar de timid ce is, n-am reusit sa intru in niciun fel de conversatie cu ea, mai ales pentru ca mi-e frica. Pana sa inceapa scoala vorbeam foarte des pe net, dar acum aproape deloc, pentru ca mi se pare penibil sa ii scriu pe net de acasa dar la scoala nimic. Ma simt prost ca nu stiu sa deschid o conversatie cu ea, dar ma si impiedica vorbareata clasei care e foarte buna prietena cu ea si mai mereu sunt impreuna, iar vorbareata nestiind ca o cunosc pe prietena ei, nu apuc sa ma bag in vorba cu ea. Dar mi-e foarte frica sa n-o pierd, fiind o prietena foarte buna, ma intelege in orice ii scriu, si stiu ca nu e falsa cand vorbim pe net, o cunosc in realitate. E sincera si deschisa cu mine, imi scria orice. Ea cred ca ar fi vrut sa continuam cu relatia cand ne-am anul trecut dar eu am fost orb si acum regret. Mi-e frica sa nu ne certam si sa o pierd, ca mai am de stat pana-n a 12-a cu ea, desi nu as lasa-o pentru nimic! Plus ca sunt o fire foarte timida cu fetele pe care le plac si noi fiind intr-o clasa habar nu am cum as putea sa ma comport daca am avea o relatie. Stiu sa ma exprim cu iubitele si am curajul asta doar in intimitate. Ajutor, va rog! Multumesc! big grin Funda!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incepe prin a-i scrie pe Facebook si apoi continua cumva conversatia si-n viata reala. Sau pur si simplu te duci si la scoala si o intrebi ce face. Eu cred ca si ea asteapta un semn de la tine, de aia nu face/zice nimic.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu inteleg: doar v-ati scris pe Facebook? Ea nu stie cine esti?
Daca stie si nu sta de vorba cu tine, inseamna ca ai jignit-o atunci cand ai renuntat la ea. Iar prietena ei cu vorbaria ei multa, este un fel de zid protector ca sa nu te apropii de ea.

| 6Anonim9 a răspuns:

Asa ne-am cunoscut. I-am frimis cerere fiind la loceul la care eram intrat initial dar apoi s-a revocat tra sferul si n-am mai fost infr-o clasa dar am continuar sa vorbim. Si " vorbareata" nu stie ca noi doi ne cunoastem. Ea nu parea deloc suparata... Sper ca nu e asa happy