| gedderth23 a întrebat:

Salutare TPU,
am 13 ani si am prietena(de azi). am mai pus 2 intrebari in legatura cu asta.acum cateva zile m-a chemat la ea acasa sambata si mi-a zis ca e singura pana duminica.cand am ajuns la ea acasa m-a chemat la ea in camera.acolo era totul frumos aramjat si intuneric, ca sa ne uitam la un film(eu nu stiam asta). in timpul filmului noi am inceput sa ne sarutam.intr-un final ea a ajuns pe spate si eu peste ea(nu ne-am dat seama dea asta). i-am cerut scuze pentru asta, dar ea mi-a zis ca i-a placut foarte mult.
intrebare:
sa im fac griji din cauza asta?(adica daca deja am ajuns asa sarutandune daca vom sta mult timp impreuna vom ajunge sa facem sex?
~~~FUNDA~~~
si va rog nu spuneti ca suntem "PREA MICI"happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Offf, stiu ca ai pus o rugaminte acolo, dar la 13 ani chiar esti mititel(asta nu a sunat bine pentru barbatia ta dar, esti), eu propun ceva, care la fel nu o sa va convina.
In primul rand tu esti inca mic, poate ca te-ai uitat la filme porno sau te-ai mai masturbat din cand in cand dar este prea devreme sa iti incepi viata sexuala- nici macar nu stii cum se mananca.
E ca si cum tata te-ar pune la volan la masina, esti foarte entuziasmat sa conduci dar atunci cand intri in trafic si toti tipa la tine ca blochezi circulatia atunci intri in panica si soferia nu mai este atat de cool- intelegi ideea?
Nu inteleg de ce voi astia mai mici(zic mai mici pentru ca sunt cu 10 ani mai mare ca tine) va grabiti atat de mult sa va maturizati, sa faceti sex, sa experimentati sa va creati atat de multe probleme cand grija voatra acum ar fi sa copilariti, sa uitati de griji.
Aveti tot timpul la dispozitie sa faceti sex, sa experimentati, sa va faceti griji, sa imbatraniti dar nu, voi va incapatanati
Iti spun tie astea, dar si mai mult prietenei tale- eh stii ca e conceptia hai ca la baiat mai merge, dar fata?
Incercati sa va domoliti hormonii, faceti chestii pentru varsta voastra dar nu incepeti de acum cu sexul!
Stii cum se pune un prezervativ corect pe penis? Sau ce te faci daca uiti sa ti-l pui sau daca se rupe?
Daca ramane fata insarcinata, stii cum sa fii un copil care tine in brate un alt copil-care este al sau, ei bine este trist, sau este trist ca prietena ta sa faca un avort de la 13 ani-o sa ramana traumatizata toata viata.
Iar fetele care isi incep viata sexuala de la 13 ani, nu stiu ce o sa ajunga cand o sa aiba 20 de ani, o parere ar fi ca niste c***e cu 2 neuroni!
Mi-e greu sa cred ca o domnisoara care se culca de la 13 ani o sa aiba niste principii solide, o sa creasca un om frumos.
Imi pare rau ca nu iti pot spune ceva frumos, da, este nevinovat si dragut sa vezi o fata si un baiat ca tin unul la altul, ca se sustin neconditionat, ca se tin de mana si se plimba prin oras dar poate fi socant si dezamagitor sa ii vezi goi, incolaciti si speriati ca nici ei nu stiu ce sa faca.
Cat despre intrebare, da, inevitabil o sa ajungeti la sex daca continuati sa va excitati unul pe celalalt.
Imi pare rau ca te-am dezamagit!

3 răspunsuri:
| IQ156 a răspuns:

Pai asta conteaza de prietena ta. Daca este o fata normala si decenta, nu cred ca o sa se ajunga la asta.

| jirosensei a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti faci griji daca ea vrea dai ce vrea funda

| reymoond a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. inseamna ca te place. iar iubirea nu are varsta! orice e posibil... ai grija de ea si comporta-te frumos! succes