| ManuelmanuHas a întrebat:

Salutare TPU, am o întrebare a as vrea sa imi răspundeți cat mai rapid deoarece eu am absolvit clasa a8-a si vreau sa plec săptămâna viitoare in vacanță si sunt curios când trebuie depus dosarul pentru înscriere la liceu (nu se poate si după 20 iulie?)

1 răspuns:
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Dosarul trebuie depus in perioada 13-17 iulie. Daca nu e depus atunci, candidatul se considera retras, iar locul lui va fi declarat neocupat si candidatul va fi repartizat pe locurile libere, care sunt, de obicei, la licee slabe. Asa ca te sfatuiesc sa mai astepti o saptamana. Numai bine! ☺