| Crainstorm20 a întrebat:

De cand a inceput anul scolar (clasa a 10-a mate-info) mi-am pierdut interesul fata de scoala chiar daca eu mie imi plac foarte mult anumite lucruri.Totusi nu mai simt o placere si simt dezgust fata de orar, materii. Ma simt fortat(constrans) sa invat chiar daca nu mai vreau si nu ma mai intereseaza sa imi fac temele.Deasemenea la mine in clasa mai toata lumea copiaza tema.Ce parere aveti?

P.S: Nu doresc raspunsuri gen : "ia si invata ca e bine".

Răspuns Câştigător
| RandomStudent a răspuns:

Si eu sunt a 10 X tot la mate-info dar nu trebuie sa iti pierzi interesul fata de scoala E drept, tu probabil te-ai obisnuit cu vacanta si de aceea "ti-ai pierdut interesul" dar straduieste-te sa iveti si sa iti faci temele deoarece un loc de munca convenabil se gaseste foarte greu in ziua de azi si numai invatand vei putea sa lucrezi unde iti place.

2 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Si pe mine m-a stricat putin liceul, m-a motivat sa merg inainte doar ideea ca dupa ce il termin voi putea sa ma axez doar pe ceea ce ma intereseaza.Iar asta iti propun si tie sa faci.

| Alexandra219 a răspuns:

Mai trebuie sa te si distrezi. poate esti prea plictisit la scoala si d-aia ti-ai pierdut interesul