| Mîţaa a întrebat:

Salutare tuturor! am nevoie de ajutorul vostru.Cum credeti, de ce oamenii au avut nevoia sa inventeze cartea?

Răspuns Câştigător
| TeQui a răspuns:

laughing pentru ca e placut sa citesti si iti ofera un limbaj dezvoltat big grin cum ai vb acum si ai scrie fara carte? daca nu citesti O sa uiti totul si in plus de acolo inveti cuvinte si alte chestii happy Fara carte nu ai scoala, fara scoala nu ai servici, fara servici nu ai bani. si bine inteles ca nu ai nici prieteni happy sper ca te-am ajutat Funda?

3 răspunsuri:
| LondoneseCat a răspuns:

Pentru a transmite mai departe cunostintele lor,obiceiurile, pentru a lasa mostenire amintirile, intamplarile si incercarile prin care au trecut dealungul vietii.si nu in ultimul rand ca sa ramana vie o parte din autor, chiar si dupa ce acesta numai este happy funda?

| roxy21 a răspuns:

Daca nu ar fi invatatul nimeni nu ar sti nimic si in acest moment u probabil nu ai avea calculator sau internet sau minik alceva sper ca intelegi ce vreau sa spun

| abc1234 a răspuns:

Ca sa innebuneasca copii... Funda?