| Dorian_3315 a întrebat:

Salutare tuturor am o mica problema cu un coleg suntem clasa a7-a ideea e ca el tot se ia de mine fara motiv ma loveste ca "animalul" si nu stiu cum ar trebui sa reactionez sa-l bat odata (cred ca mai pot) problema e ca el are multi prietenii de liceu cu care nu prea m-as pune ma intelege-ti de multe ori ma apara cei la care ma asteptam mai putin doar pe cei pe care ii consideram dusmanii ma ajuta iar prietenii mei stau deoparte ce trebuie sa fac stiu ca situatia mea e incalcita rau dar sper ca ma puteti ajuta eu sunt mereu tipul destepta cre ii ajuta pe toti fara sa recunosc asta dar din cauza acestui coleg nu ma mai pot concentra bine si notele mele au scazut si sunt sigur ca vor mai scadea... multumesc

Răspuns Câştigător
| Raluca1724 a răspuns:

Doamne fereste! Cum te poti lasa batut? Da-i inapoi sau spune-i mamei tale. In legatura cu prietenii tai, care stau deoparte cand el te bate, aia mai sunt prieteni? Ai grija de tine si fii concentrat la ore, nu lasa sa-ti scada notele si sa fii calcat in picioare de toti. Daca e dintr-o clasa cu tine, atunci e de seama ta. Precum ti-am mai zis, din motivul asta ii poti da inapoi. Bafta! Raluca.

4 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Poti pur si simplu sa vorbesti cu cineva mai mare la scoala, diriginta, directorul sau gardianul daca nu merge asa poti sa pui pe cineva un farte sau un prieten sa il boxeze cand e in afara scolii si gata daca nici asa nu poti, cand mai vine sa se ia de tine ii dau un cap in nas happy Poti

| kaya a răspuns:

Frate* scuzatihappy

| Alex_7297 a răspuns:

Lasă băieţaşii ăştia de liceu care cred că au lumea la picioare. Data viitoare când vine la tine rupe-i maxilaru, îţi zic eu că nu ţi se întâmplă nimic!

| Silviu591 a răspuns:

Esti baiat? pai si atunci? rupe`l.sari pe el