| TheghostPhantom99 a întrebat:

Salutare tuturor,as avea si eu o intrebare, cam cat costa un pc special pentru gaming pentru jocurile 2011-2012-2013,eu in momentul de fata am 5 milioane +un ps3 cu 5 jocuri noi(assasin creed 3, god of war ascension,injustice gods among us, gta v si fifa 14)si in total ar face cam 16-17 milioane.E de ajuns pentru un PC pentru jocuri 2012-2013? gen battlefield 4 sa mearga high sau cam cat ar costa un joc ca sa mearga la asteptarile mele?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Da,ar fi de ajuns sa-ti mearga jocurile dar nu la high, ci la medium/low. Doar unele o sa functioneze pe high. Cand ai un buget lasa-mi mesaj cu bugetul ori verifica aici din configuratii:
http://intimp.ro/forum/viewforum.php?f=10

1 răspuns:
| Chirila_Alex_1999 a răspuns:

Pai daca vrei am un laptop care e pe asteptarile tale, adica toate jocurile care le-am avut au mers la high (hitman absolution, gta 4, mafia2,, assassin's creed 3, dirt 3 toatr le-am avut deodata.Pai ca sa-ti spun laptop-ul are un procesor i5 de 2, 3 ghz, 4gb ram ddr3, placa video de 1 gb, hdd 500gb P.S laptop-ul nu are nici o zgarietura, dar tu vrei un schimb sau sa banii cash?