| IoanCiprian a întrebat:

Salutari TPU! am nevoie de ajutor in legatura cu o fata (colega de clasa). sunt clasa a 11-a, si imi place de ea, si nu stiu daca si ei ii place de mine, din gesturile ei nu imi pot da seama. i-am zis prima oara ca imi place de ea si am intrebat-o daca am vreo sansa cu ea, a raspuns "mai vedem". dupa ceva timp am intrebat'o pe mess daca vrea sa iesim la un suc, a zis ca nu stie.cum imi pot da seama daca ma place... macar sa nu mai insist ca sa nu creada nu stiu ce si sa o indepartez.

6 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Pey se vede ca nu prea vrea sa fie cu tine, dar nu vrea sa te piarda. Adica vrea sa te stie acolo ca o placi ca pe urma daca are nevoie de vreo rezerva sau ceva sa te ia pe tine. Dar stii ce eu nu as accepta asta, e o fata inganfata si se joaca cu sentimentele tale. Eu as incepe sa ma indepartez de ea si cand va vedea fazele astea va incerca sa se apropie ea de tine. La inceput fii indiferent pentru ca asa o s-o faci sa-si dea seama ce se intampla cu tine. Hai sa mai schimbam rolurile, ce zici? Daca vezi ca incepe sa vorbeasca ea cu tine atunci o sa-ti dai seama ce ai de facut, daca nu eu nu as sta la papucul ei.
SUCCES SI FA CE SIMTI! happy

| Dizz a răspuns:

Te poate place, de la partea cu "mai vedem" pentru ca se poate sa nu vrea sa crezi ca iti cade in 5 minute in brate. Dar apoi acel "nu stiu"... Dar ii poti spune foarte clar ca vrei sa stii daca poate fii ceva si ii zici chiar asa "Vreau sa stiu daca mai insist sau nu". Bafta happy

| cristi1212 a răspuns:

O mai intrebi de 2-3 ori daca vrea sa iasa cu tine la un suc, in parc, oriunde. Daca si ea te place probabil o sa vrea. Daca refuza in continuare inseamna ca nu prea vrea sa stea cu tinehappy Ai putea din ce ti-a raspuns pana acum ca nu prea vrea si doar a vrut sa fie delicata, dar mai poti incerca, nu mori daca incerci. Succes

| NoMusicNoLife24 a răspuns:

Sincer chiar nu vreau sa te descurajez. si pe mine m-a intrebat un baiat daca nu vreau sa iesim la un suc si i-am spus ca nu stiu, iar la mine in "nu stiu" in cazuri de astea inseamna nu. Si cu "mai vedem" poate nu a vrut sa te faca sa te simti prost

| lizy12iul a răspuns:

Poti sa ii spui si uh unui pr sa vb cu eah si sa ii zica ca tie iti plk de eah da sa numai zica sau ceva de genu...sau sa o intrebi direct daca te place...happy

| IoanCiprian explică:

Da. o sa vad ce fachappy multumesc pentru sfaturi