| anonim_4396 a întrebat:

Salutari. Vara asta vreau sa fac scoala de soferi insa nu prea stiu care ar fi pasii de urmat si materialele de care am nevoie ( manuale de pe care invat, carti de teste, etc ). Ajutati-ma va rog. O seara frumoasa!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data trebuie sa-ti alegi o scoala de soferi din cele existente in orasul sau zona in care domiciliezi. Dupa ce vei discuta aspectele legate de scolarizare si vei plati taxele prevazute, vei fi repartizat unui instructor auto care iti va da toate instructiunile de urmat. Succes!