| myutza a întrebat:

Salz sunt maria Trec in clasa a 6 si ne-a dat de facut un ierbar... iar eu nu stiu cum sa-l fac adica stiu trebuie sa fac cu plantele care le-am invatat in clasa a 5 dar ne-a zis sa scriem si ceva despre florile care le-am invata la fiecare ...Va rog ajutati-ma si pe mine cum sa-l fac? Ajutooor!big grin

2 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Eu intr-a 6-a am facut 3 ierbarelaughing unu cu frunze, unu cu flori, si unu cu frunze flori si fructul pomului respectiv. Pai e simplu de facut mai intai ia cateva ziare sau carti mai vechi naga plantele frumos drepte intre ele.la o perioada de o zi doua schimba paginile apoi cand s-a uscat complet ( in jur de doua saptamani) pune-le pe o coala alba si scrie locul de unde le-ai cules denumirea si apoi vb fetei de mai jos.intrii pe internet vezi ce informatii ai despre planta respectiva si bagi frum intr-un dosar si gatawinking
P. S: in timp ce plantele se usuca (adica in acele saptamani) u deja incepe sa cauti pe net asa iti va fi mai usorwinking
si inca ceva mai important: nu pune plante pe care nu le cunosti! sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Aniii a răspuns:

Poi cauta niste flori, ceva frunze si documenteaza`te de pe internet despre ele, scrie acolo si gata