| matei00 a întrebat:

Se face scoala la Liceu Fara Frecventa?
Am 20 ani am intrerupt scoala din motive personale iar acum muncesc si vreau sa-mi termin liceul si nu prea mai vreau sa invat mult ca la un liceu normal nu am timp si sincer nici chef
Cum se fac orele si de la ce trebuie sa ma astept de la un liceu cu frecventa redusa?

2 răspunsuri:
| kretzulina21 a răspuns:

Da inca mai sunt licee care practica ore fara frecventa.deobicei se tin cursuri seara timp de trei saptamani, in doua semestre. apoi vin doua saptamani de referate si evaluari.e mult mai simplu decat la liceu de zi.iar profesorii te vor aprecia mai mult si vor fi si mai intelegatori.foarte bine ca te-ai decis sa faci.bafta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De la un liceu cu frecvență redusă te poți aștepta să treci prin el. să îl termini iar dacă reușești să iei bacalaureatul, să ai o hârtie că ai terminat liceul. Nu poți învăța prea mult, ca să îți și folosească la ceva.