| M.D.Eveline a întrebat:

Se intampla ca la mine in clasa sa fie un baiat foarte dragut, toate fetele il plac, si chiar si eu, dar imi este rusine sa ii spun ce simt va rog mult ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Cu tupeu inainte. Daca nu-i spui tu o sa ti-o ia alta inainte. happy

| Lady.Love a răspuns:

N-ai de ce sa-ti fie rusine. Incearca sa prinzi curaj si spune-i. Sau daca n-ai curaj sa-i zici asa, fata in fata, poti sa ii spui pe mess...sau sa rogi o colega sau prietena sa ii spuna (dar vezi ca acea fata sa nu-l placa si ea). Mult succes! happy

| crisS a răspuns:

Daca ti-e rusine sa ii spui in fata, fa niste gesturi ( uita-te la el, zambeste-i etc.) care sa ii de-a de inteles ca il placi.

| anonima16 a răspuns:

Spune`i pana nu ti-o ia alta inainte tongue

| diana_2077 a răspuns:

Si eu am patit-o si m-am dus prea tarziu, asa a du-te spune-i ce simti si poate sentimentu e reciproc.