| AAARRR a întrebat:

Se intampla ceva daca las laptopul in " sleep "? adica sa nu-l mai inchid?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pe,,sleep,,un lap-top sau un calculator ramane intr-o stare de veghe, cu consum foarte redus, atat cat sa mentina setarile active.Cel mai mare consum este la pornire. Daca e cuplat la sursa de curent, il poti opri doar cand nu-l folosesti 8-10 ore, daca e pe baterie 4-6 ore, apoi il cuplezi la sursa.Astia sunt parametrii optimi.

3 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu e bine sa il lasi mereu asa..se consuma bateria degeaba.

| silvershark a răspuns:

Nu!

| dulcemarie a răspuns:

Depinde cat timp il lasi! daca il lasi 1 an in sleep s-ar putea sa se slabeasca bateria laptopului si chestia aia "motorasul" de la el